Turniej piłkarski bez barier

  • 11.10.2017, 14:42 (aktualizacja 15.10.2017 23:11)
  • Karolina Kamińska
Turniej piłkarski bez barier
Sport bez barier - uczniowie szkół specjalnych z województwa świętokrzyskiego rywalizowali na boisku piłkarskim.

To był pierwszy taki turniej. Turniej piłkarski, w którym rywalizowały 6-cio osobowe drużyny. Zawodnicy to uczniowie szkół specjalnych z województwa świętokrzyskiego.

Sport dla osób z niepełnosprawnością intelektualną to rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny. Ale jak na zawody przystało było też zdrowe współzawodnictwo.

Przed  pierwszym turniejem piłki nożnej, jego uczestnicy mogli trenować pod okiem profesjonalistów. Rozgrzewkę z uczestnikami zawodów poprowadzili piłkarze III ligowej ostrowieckiej drużyny KSZO, którzy często angażują się w podobne akcje.

W organizację turnieju zaangażowała się też społeczność LO nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, uczniowie którzy posiadają specjalne uprawnienia byli sędziami podczas meczów, a dyrektor placówki udostępnił hale sportową na przeprowadzenie zawodów.

Turniej Piłkarski zakończył się zwycięstwem SOSW w Jałowęsach, II miejsce zajęli zawodnicy z  Ośrodka Edukacyjno-Terapeurtcznego z Sandomierza, nasza ostrowiecka drużyna, w ogólnej klasyfikacji była III. KRÓLEM STRZELCÓW - został Rafał Bilewicz zawodnik drużyny Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.
 

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe