Promowali życie w trzeźwości

Promowali życie w trzeźwości
„Edukacja, trzeźwość, świadoma ciąża i macierzyństwo” - to tytuł projektu, w który zaangażowało się Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kilkumiesięczna praca nad projektem teraz została sfinalizowana specjalną konferencją oraz rozstrzygnięciem konkursu, w którym udział wzięła młodzież z ostrowieckich szkół średnich.

Spotkali się aby dopełnić to w co zaangażowani byli od kwietnia tego roku, a mowa o CKU, WSBiP, UJK w Kielcach i ostrowieckim liceum nr III. Przedstawiciele tych placówek brali udział w projekcie,którego celem była edukacja o trzeźwości, świadomej ciąży i macierzyństwie.

Wokół tej tematyki przeprowadzono też konkurs na esej. I tu należy wyróżnić młodzież z LO im. Wł. Broniewskiego, która najliczniej odpowiedziała na zaproszenie i zyskała najwyższe nagrody. Wśród osób wyróżniony znalazła się Julia, która w swojej pracy skupiła się na doświadczeniach osób z jej środowiska, a także ludzi z show-biznesu.

Komisja konkursowa podczas oceny prac nadesłanych na konkurs, brała pod uwagę kilka kwestii.

Projekt za zadanie miał ze wszech miar promować zdrowy styl życia. Podczas konferencji finalizującej przedsięwzięcie specjaliści mówili o determinantach kształtujących zachowania zdrowotne i antyzdrowotne młodzieży, płodowym zespole poalkoholowym, a wykład pani Małgorzaty Kraus ze Świętokrzyskiego Ośrodka Terapii dotyczył tego, "Jak wytrwać w trzeźwości".

Projekt „Edukacja, trzeźwość, świadoma ciąża i macierzyństwo” uzyskał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego, a jego głównym inicjatorem był Józef Grabowski - prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Opieki Zdrowotnej im. Andrzeja Górnisiewicza.

 

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe