Inwestycje i plany MEC

  • 11.10.2017, 13:04 (aktualizacja 11.10.2017 17:18)
  • Teresa Czajkowska
Inwestycje i plany MEC
Kilkadziesiąt budynków użyteczności publicznej i mieszkalnych podłączonych do instalacji ciepłowniczej, modernizacja ciepłociągów i cały szereg prac związanych z modernizacją urządzeń i budynków.To skrócona lista zadań inwestycyjnych jakie w tym roku zaplanowano w Miejskiej Energetyce Cieplnej. Ale najważniejsze i najbardziej spektakularne, czyli budowa nowego systemu odsiarczania i odpylania w ciepłowni, może rozpocząć się już w przyszłym roku.

Wartość tegorocznych inwestycji w MEC Sp. z o o. w ostrowcu Św. szacowana jest na ponad 4,5 mln zł.  Do najbardziej widocznych należy zaliczyć podłączenia kolejnych  indywidualnych odbiorców do miejskiej sieci ciepłowniczej. Instalacje  wykonywane były zarówno w domach prywatnych jak i blokach. MEC zaopatruje już 65 procent obiektów w mieście zarówno centralnej ciepłej wody jak i centralnego ogrzewania. Jednym z atutów  jest na pewno gwarancja bezawaryjnych dostaw tych mediów, a to jest zasługą ciągłych modernizacji sieci.   

 Plany inwestycyjne spółki nie kończą się na sieci ciepłowniczej. MEC czeka bardzo duże zadanie związane z samą ciepłownią, a dokładnie z budową nowego systemu odpylania i odsiarczania spalin. Sprawa jest o tyle ważna, że instalację nowych systemów narzucają unijne wymogi oraz czas realizacji tego zadania. Spółka musi to zrealizować w ciągu 4 najbliższych lat.  Ta kolosalna jak na możliwości tej miejskiej spółki inwestycja, ma kosztować nawet 30 mln zł.  Do tego dojdą jeszcze stałe zobowiązania, jak choćby spłata zobowiązań wobec NFOŚiGW czy rosnące ciągle ceny opału. Co ważne, wszystkie wydatki muszą być tak skalkulowane, by nie spowodowały znaczącego wzrostu opłat ponoszonych przed odbiorców.

 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe