Spółdzielnia "Hutnik" nadal walczy w sądzie

Spółdzielnia "Hutnik" nadal walczy w sądzie
Kolejna rozprawa sądowa Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik". Tym razem rozpatrywany ma być tzw. wniosek opozycyjny, czyli podważający istnienie zobowiązań spółdzielni wobec syndyka upadłej huty Ostrowiec.


To był najdalej idący wniosek spółdzielni, która od ponad roku usiłuje podważyć działania i żądania syndyka upadłej huty. A chodzi o niezapłacone przez spółdzielnię należności za zakup od ostrowieckiej  huty mieszkań zakładowych. Chodziło o kwotę 20 mln zł, które spółdzielnia miała spłacić do roku 2015. Ponieważ "Hutnikowi" nie udało się wywiązać z tego zobowiązania, syndyk rozpoczął proces windykacji tego długu, co poskutkowało zablokowaniem kont spółdzielni, utratą płynności i ogromnymi problemami. Spółdzielnia, chcąc się ratować zakwestionowała  zasadność roszczeń syndyka upadłej huty i złożyła, jeszcze w ubiegłym roku wniosek do sądu. Spółdzielnia "Hutnik" chce zakwestionować prawomocność zawartego ponad 20 lat z dawną Hutą Ostrowiec aktu notarialnego, dotyczącego sprzedaży mieszkań zakładowych. Ten tzw. wniosek opozycyjny, według władz spółdzielni  jest  szansą nie tylko na wyjście z obecnych problemów finansowych ale pozbycie się  horrendalnych długów wobec syndyka. Dzisiaj w sądzie okręgowym w Kielcach ma odbyć się pierwsza rozprawa.   
 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe