Na sesji miejskiej powróci temat oświaty

  • 10.10.2017, 11:36 (aktualizacja 10.10.2017 17:29)
  • Teresa Czajkowska
Na sesji miejskiej powróci temat oświaty
Kwestie organizacji systemu oświaty będą poruszane podczas zaplanowanej na środowe popołudnie sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. W porządku obrad zapisano również punkty związane z zakupem gruntów i planem zagospodarowania przestrzennego dla terenów pohutniczych.

Sesja Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego odbędzie się w dniu 11 października 2017 r. o godz. 15.00, w Urzędzie Miasta, ul. Jana Głogowskiego 3/5, sala obrad, parter.

Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu

 

W porządku obrad znalazły się uchwały regulujące status szkół podstawowych, które od września z 6-letnich wracają do 8-letniego okresu kształcenia. Przewidziana jest także dyskusja na  temat stanu ostrowieckiej oświaty po wejściu w życie nowego prawa oświatowego. Samorząd ma przyjąć także Gminny Program Wspierający Rozwiązywanie Problemu Bezdomności w Ostrowcu Świętokrzyskim na lata 2017 – 2020,  zdecydować o zakupie kolejnych gruntów przy ulicy Rudzkiej oraz  przyjąć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic: Kolejowa, Aleja 3-go Maja, Romualda Traugutta, Świętokrzyska oraz torów bocznicy kolejowej do dawnej cukrowni „Częstocice”. Planowane są także korekty tegoroczne budżetu wynikające z realizacji gminnych inwestycji. Rada Miasta ma przyjąć tanowy wykaz przystanków MPK.  

Program sesji zamieszczony został na stronie:  http://www.um.ostrowiec.pl/pl/samorzad/rada-miasta/aktualnosci-z-zycia-rady-miasta  

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe