Na sesji miejskiej powróci temat oświaty

Na sesji miejskiej powróci temat oświaty
Kwestie organizacji systemu oświaty będą poruszane podczas zaplanowanej na środowe popołudnie sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. W porządku obrad zapisano również punkty związane z zakupem gruntów i planem zagospodarowania przestrzennego dla terenów pohutniczych.

Sesja Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego odbędzie się w dniu 11 października 2017 r. o godz. 15.00, w Urzędzie Miasta, ul. Jana Głogowskiego 3/5, sala obrad, parter.

 

W porządku obrad znalazły się uchwały regulujące status szkół podstawowych, które od września z 6-letnich wracają do 8-letniego okresu kształcenia. Przewidziana jest także dyskusja na  temat stanu ostrowieckiej oświaty po wejściu w życie nowego prawa oświatowego. Samorząd ma przyjąć także Gminny Program Wspierający Rozwiązywanie Problemu Bezdomności w Ostrowcu Świętokrzyskim na lata 2017 – 2020,  zdecydować o zakupie kolejnych gruntów przy ulicy Rudzkiej oraz  przyjąć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic: Kolejowa, Aleja 3-go Maja, Romualda Traugutta, Świętokrzyska oraz torów bocznicy kolejowej do dawnej cukrowni „Częstocice”. Planowane są także korekty tegoroczne budżetu wynikające z realizacji gminnych inwestycji. Rada Miasta ma przyjąć tanowy wykaz przystanków MPK.  

Program sesji zamieszczony został na stronie:  http://www.um.ostrowiec.pl/pl/samorzad/rada-miasta/aktualnosci-z-zycia-rady-miasta  

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe