Region: Rusza akcja "Sprawne auto"

  • 10.10.2017, 09:02 (aktualizacja 14.10.2017 22:46)
  • Źródło: KWP w Kielcach 
Region: Rusza akcja "Sprawne auto"
Dziś w godzinach 8:00 - 16:00 na terenie województwa świętokrzyskiego, policjanci przeprowadzą działania pn.,, Sprawne auto – bezpieczna jazda ”. Podstawowym celem przedsięwzięcia będzie ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego wszelkich pojazdów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu.

Od dłuższego czasu można zauważyć znaczny wzrost liczby pojazdów poruszających się po naszych drogach. Bardzo często stan techniczny użytkowanych aut budzi zastrzeżenia. Niesprawne pojazdy poruszając się po drogach publicznych mogą przyczynić się do zaistnienia zdarzeń drogowych  i stwarzać realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mając na uwadze porę roku jaką jest jesień, a tym samym zmieniające się warunki atmosferyczne m.in. szybko zapadający zmierzch oraz częste opady deszczu, zasadnym jest w celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzenie działań kontrolnych ukierunkowanych na sprawdzenie stanu technicznego pojazdów.

Świętokrzyscy policjanci będą zwracać uwagę podczas kontroli na stan techniczny pojazdów ze szczególnym uwzględnieniem stanu ogumienia, sprawności oświetlenia, układu wydechowego oraz wyposażenia wymaganego przepisami.

 

Źródło: KWP w Kielcach 
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe