.Nowoczesna o samorządzie i nie tylko

.Nowoczesna o samorządzie i nie tylko
O samorządzie, samorządności, demokracji ale i pomysłach na lokalną gospodarkę, rozmawiano podczas debaty jaka przedstawiciele partii .Nowoczesna zorganizowali dla ostrowieckiego środowiska.

Gośćmi ostrowieckich struktur .Nowoczesna byli parlmantarzyśći: Kamila Gasiuk- Pihowicz, Paweł Rabiej, Marek Sowa oraz prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. To właśnie Nowa Sól, od kilku kadencji kierowana przez tego samego samorządowca, może służyć jako przykład miasta, które potrafi przyciągać inwestorów i tworzyć miejsca pracy.
Jednym z warunków jakie lokalne samorządy muszą spełnić, by powstawały nowe firmy, jest tworzenie warunków sprzyjających do rozwoju przedsiębiorczości. Tym, co inwestorów na pewno przyciągnie, to dobrze przygotowana infrastruktura, a więc tereny gdzie można budować. Niewątpliwym atutem przyciągającym inwestorów są także warunki zewnętrzne, za które odpowiadają przede wszystkim  parlamentarzyści czy  rząd.  Chodzi o  takie regulacje prawne, które będą sprzyjały rozwojowi biznesu także poza głównymi ośrodkamiprzemysłowymi.   

W spotkaniu zorganizowanym przez .Nowoczesną uczestniczyli przede wszystkim  przedstawiciele ostrowieckich przedsiębiorców oraz samorządowcy.  
 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe