Sukcesy uczniów Staszica

Sukcesy uczniów Staszica
Od rozpoczęcia roku szkolnego minął zaledwie miesiąc, a Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Jeden z uczniów został doceniony przez Prezesa Rady Ministrów za swoje liczne osiągnięcia, drugi zaś imponuje swoją historyczną wiedzą.

W LO nr 1 im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świetokrzyskim na tablicy "Są naszą dumą" już teraz na początku nowego roku szkolnego pojawią się kolejne nazwiska. Wiktor Filipowski - uczeń liceum to zwycięzca wojewódzkiego konkursu historycznego pt. "Zapomniane akcje Armii Krajowej". 

Chodziło o akcje Amor - czyli wysadzenie fabryki cukierów, wówczas znajdującej się na terenie dzisiejszego Chreptowicza oraz akcje wysadzenia Gazociągu na Romanowie, której konsekwencją była egzekucja na ostrowieckim rynku w roku 1942. Właśnie tym tematem zajął się Wiktor i przedstawienie faktów tamtych wydarzeń przyniosło mu zwycięstwo w konkursie. Jak mówi, w pisaniu pracy pomogli mu ostrowieccy historycy.

Kolejny wybitny uczeń zasilający mury Liceum Staszica to Karol Szczepaniak. Jest osobą o wielu zainteresowaniach. Klasę drugą liceum zakończył średnią ocen 5,5. Jest finalistą konkursów, za swoje osiągnięcia teraz doceniony na arenie ogólnopolskiej.

 

 

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe