Kunów: Święto plonów

  • 4.09.2017, 13:29 (aktualizacja 15.10.2017 22:35)
  • Teresa Czajkowska
Kunów: Święto plonów
Kunów to rolniczo-przemysłowa gmina, gdzie  z pieczołowitością kultywuje się rolnicze tradycje.

Mszą świętą w intencji rolników i pomyślnych zbiorów rozpoczęto dożynki gminne w Kunowie, Po nabożeństwie, barwny korowód uczestników wydarzenia udał się na kunowski stadion. Tu odbyło się tradycyjne  przekazanie chleba, upieczonego z tegorocznej mąki, który powędrował z rąk starostów dożynek do burmistrza Lecha Łodeja
W tym  roku rolnicy z gminy Kunów  nie narzekają i dziękują przede wszystkim za pogodę, która pozwoliła na spokojne zebranie zbiorów.  

Symbolem święta plonów są dożynkowe wieńce. Na kunowskich dożynkach reprezentowały one poszczególne sołectwa i zadziwiały wielobarwnością, starannością wykonania i fantazją kształtów. Zgodnie z tradycją wieńce zostały ośpiewane przez  lokalne zespoły i grupy folklorystyczne, bardzo licznie działające na terenie gminy Kunów. Wieczorem przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół "Kobranocka".    

 

zobacz również: Kobranocka bawiła publiczność w Kunowie

 

 

 

    

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe