Nowe problemy starego browaru

Nowe problemy starego browaru
Konieczne jest wykonanie dodatkowych prac zabezpieczających budynek starego browaru, w którym ma powstać Ostrowiecki Browar Kultury.

O tym, że skrzydło starego browaru, zlokalizowane przy ul. Siennieńskiej w Ostrowcu Św. jest w fatalnym stanie, informowały  tabliczki jeszcze przed rozpoczęcia prac remontowych.  W tym tygodniu opinię o  kondycji technicznej tego fragment budynku wydał, na wniosek wykonawcy prac, ekspert budowlany. Odpowiedni dokument charakteryzujący stan murów, trafił już do inspektora nadzoru budowlanego, który w oparciu o ekspertyzę zakazał prowadzenia prac, aż do czasu wykonania specjalistycznych zabezpieczeń. 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

W momencie, w którym rozebrali dach i rozebrali część stropów okazało się, że te ściany są popękane i trzeba zrobić jeszcze jedną ekspertyzę , żeby  jak najszybciej spróbować ten budynek ratować poprzez roboty zabezpieczające

- mówi Stanisław Adamski Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podkreśla, że wykonanie takich specjalistycznych, dodatkowych zabezpieczeń jest warunkiem koniecznym, aby można było kontynuować modernizację w tej części gmachu.   

Wykonawca, czyli firma MTM Budownictwo przyznaje, że ekspertyza i decyzja nadzoru budowlanego są pewnym problemem. Prezes firmy dodaje, że jak na razie te dodatkowe prace nie wpłyną na podniesienie kosztów  inwestycji, ale wykonawcy przyznają, że przy prowadzeniu prac w tak starych obiektach takich niespodziewanych utrudnień może być więcej.

Robota remontowa wymaga założenia pewnych ryzyk związanych właśnie z takimi nieprzewidzianymi zdarzeniami.  My pewne ryzyka związane z takimi elementami w trakcie wykonywania oferty zakładaliśmy

- informuje specjalnie dla Lokalna.TV w rozmowie telefonicznej Michał Zydroń prezes MTM Budownictwo.

Firma MTM Budownictwo rozpoczęła prace remontowe wiosną 2017 roku i ma przystosować cały  gmach do potrzeb trzech instytucji miejskich: MCK, MBK oraz BWA. Termin zakończenia prac przewidziano  na jesień 2018 o roku. Wartość całego zadania ma wynieść 21 mln zł, z czego 17 mln ma pochodzić z unijnego dofinansowania.  


 
    

    

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kolega
Kolega 11.08.2017, 19:24
Czekamy na oświadczenia, listy, manifesty, szumek w Internecie, obronę i ataki :)

Pozostałe