Dzień bezpiecznego pasażera

  • 10.08.2017, 14:24 (aktualizacja 12.08.2017 23:06)
  • Źródło: KWP Kielce
Dzień bezpiecznego pasażera
W związku ze znaczącym wzrostem liczby ofiar śmiertelnych wśród pasażerów pojazdów na miesiąc sierpień Komenda Główna Policji zaplanowała ogólnopolską kampanię ukierunkowaną na bezpieczeństwo pasażerów. W ramach tych działań dzień 12 sierpnia został ogłoszony „Dniem bezpiecznego pasażera”.

W związku z inicjatywą Komendy Głównej Policji, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach na dzień 11 sierpnia 2017r. zaplanowali akcję mającą na celu uświadomienie pasażerom, że jadąc samochodem zapinamy pasy dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów, a nie w celu uniknięcia mandatu karnego. Na drodze krajowej nr 74 w  miejscowości Miedziana Góra, przy torze „Kielce” w godz. 14:00-17:00 zostanie przeprowadzona akcja profilaktyczno – edukacyjna. Do współpracy włączyła się Żandarmeria Wojskowa, która w ramach prowadzonej akcji prezentować będzie symulator zderzeń, dzięki któremu użytkownicy będą mogli się przekonać jak wiele ryzykują nie zapinając pasów bezpieczeństwa oraz nie przestrzegając pozostałych przepisów ruchu drogowego.
12 sierpnia 2017r. podczas ogólnopolskich działań „Dzień bezpiecznego pasażera” policjanci kieleckiej drogówki podczas kontroli drogowej będą szczególną uwagę zwracać na kierujących oraz pasażerów, nie stosujących się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzą również  czy dzieci są przewożone w fotelikach.  Kierowcy w tym dniu nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową ze strony mundurowych.  

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA


Policjanci podczas kontroli będą również sprawdzać sposób przewożenia bagaży, gdyż niejednokrotnie przy zdarzeniu drogowym wolno leżące przedmioty mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Ponadto funkcjonariusze będą przypominać, że w polu widzenia kierowcy nie mogą znajdować się żadne przedmioty.

 

    

Źródło: KWP Kielce
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe