Uwaga Burze!

Uwaga Burze!
Dzisiejsza noc dla mieszkańców Polski zapewne nie należała do spokojnych. To za sprawą fali nawałnic które przeszły nad centralną Polską. Meteorolodzy ostrzegają jednak przed kolejnymi burzami. Ostrzeżenia dotyczą również województwa świętokrzyskiego.

Fala upałów i burz według meteorologów osiągnie swoje apogeum w czwartek 10 sierpnia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Województwo Świętokrzyskie zostało zaznaczone jako obszar trzeciego stopnia co oznacza:

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

- Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Jeżeli burza zastanie nas w drodze możemy zostać o niej poinformowani wcześniej. Już są aplikacje na telefony i nawigacje, które ostrzegają kierowców z wyprzedzeniem o niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych.

 

    

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe