Kunów może już budować nową oczyszczalnię

Kunów może już budować nową oczyszczalnię
To już pewne. Gmina Kunów otrzymała gwarancję dofinansowania budowy nowej oczyszczalni ścieków. Dotychczasowa, jak już informowaliśmy w jednym z naszych programów, jest przestarzała i nie spełnia obecnych standardów.

Dodatkowym argumentem, który przeważył o budowie nowej oczyszczalni ścieków są kwestie finansowe. Gmina Kunów korzysta bowiem w ramach aglomeracji ostrowieckiej z niedawno zmodernizowanej i rozbudowanej oczyszczalni w tym mieście i ponosi za to duże opłaty. Dlatego postanowiono na budowę własnej, nowoczesnej i obsługującej całą gminę oczyszczalni ścieków.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Wartość tego przedsięwzięcia to ponad 16 mln zł, z czego teraz gmina Kunów otrzyma  ponad 7 mln zł. Resztę gmina musi dołożyć z własnego budżetu.  Ponieważ inwestycja ma być prowadzona przez 2 lata, gmina liczy na pozyskanie kolejnych dotacji. A początek prac  przy budowie nowej kunowskiej oczyszczalni ścieków zaplanowano na ten rok. 

 

 

    

  
   

 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe