Wąż boa w osiedlowym parku

  • 9.08.2017, 14:08 (aktualizacja 10.08.2017 13:17)
  • Źródło: Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim
Wąż boa w osiedlowym parku
Takiej interwencji Strażnicy Miejscy w Ostrowcu Świętokrzykim jeszcze nie mieli. W jednym z osiedlowych parków musieli zmierzyć się z 1,5 metrowym wężem boa.

Niecodzienny spacer z niebezpiecznym gadem zaniepokoił mieszkańców. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażnicy na jednej z ławek zastali kobietę, obok której pełzał zupełnie swobodnie, niczym nie zabezpieczony wąż.  Właścicielka za swoje nierozważne zachowanie została pouczona. Ponadto, w trakcie wszczętych w tej sprawie czynności wyjaśniających okazało się, że posiadaczka węża nie dokonała zgłoszenia faktu jego nabycia i posiadania do krajowego rejestru zwierząt egzotycznych, co jest obowiązkiem określonym w ustawie o ochronie przyrody. O naruszeniu spoczywającego na właścicielce węża boa obowiązku powiadomiono Starostwo Powiatowe, które prowadzi rejestr gatunkowy żywych egzotycznych zwierząt.
 

 

 

    

Źródło: Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe