Kulturalny OSM

Kulturalny OSM
Działalność Spółdzielni Mieszkaniowych z reguły kojarzy się z remontami i administracją. W Ostrowieckiej oprócz tych zadań, spółdzielnia utrzymuje i prowadzi dwa domy kultury i świetlicę osiedlową. Te cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno w wakacje jak i w ciągu roku szkolnego.

W zasobach OSM-u jest 180 lokali użytkowych - większość z nich jest wynajmowana. Pozyskiwane z tego tytułu środki pozwalają m.in. na utrzymanie dwóch domów kultury i świetlicy środowiskowej. Finansowanie z środków spółdzielni instytucji kulturalnych obecnie jest rzadkością. A te należące do OSM-u od lat mają się świetnie.

Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w tym roku zorganizowała 3 wakacyjne turnusy dla dzieci - ten ostatni kończy się 11 sierpnia. Ale od września domy kultury na ul. Wspólnej i os. Słonecznym oraz świetlica "Pułaneczka" znów rozpoczną swoją działalność, a na dzieci czekać będzie wiele możliwości rozwoju. 

 

    

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkanka z os. Pułanki
Mieszkanka z os. Pułanki 10.08.2017, 16:14
Również uważam, że działalność na pokaz okazjonalnie. Po co mamy to utrzymywać, dla kogo się pytam? Jeszcze na dodatek z tego co się orientuję aż trzy domy w jednej spółdzielni.
Mieszkanka
Mieszkanka 10.08.2017, 12:16
A kto jest zacną kierowniczka tego działu Kulturalnego? Za Panią Kwiatkowska podobno przyszla
Osmmiedzkaniec
Osmmiedzkaniec 10.08.2017, 10:42
To powinno zostać zamknięte.... Prócz polkoloni I zajęć plastycznych nie oferują nic ciekawego
zaskoczony
zaskoczony 9.08.2017, 17:57
Mają się świetnie bo mieszkańcy OSM utrzymują, tego redakcja nie podaje :(

Pozostałe