Powiększa się szpitalne wyposażenie

Powiększa się szpitalne wyposażenie
Bronchofiberoskop, urządzenia do oddziału kardiologicznego oraz sprzęt do wykonywania drogą endoskopową operacji dróg żółciowych to urządzenia, które w ostatnim czasie zostały zakupione do szpitala.

Lista urządzeń,  o które  wzbogaci się szpital powiatowy w Ostrowcu Św. liczy 17 pozycji. Wiele z nich to wysokospecjalistyczna aparatura medyczna mająca wpływ na ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Jedno z zakupionych urządzeń już  służy pacjentom ostrowieckiego szpitala.  jest to sprzęt stosowany w  mało inwazyjnych zabiegach operacyjnych dróg żółciowych i przewodów trzustkowych, czyli zabiegów wykonywanych metodą ECPW.  Dotychczas  pacjenci ze wskazaniem do leczenia metodą ECPW odsyłani byli  do innych placówek w regionie.  

Jak zapewnia Zarząd Powiatu oraz dyrekcja ZOZ, na uzupełnienie lub wymianę dotychczasowych urządzeń medycznych mogą liczyć prawie wszystkie szpitalne oddziały.   

Kwota, którą do tej pory przeznaczono na zakup  urządzeń i sprzętu dla  szpitala w Ostrowcu Św.  wyniosła ponad 730 tys. zł.  W planach są  kolejne zakupy, których łączna wartość wraz z dotacjami zewnętrznymi, przekroczy milion zł.

 

 

    

   

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe