Neuromonitoring dla chirurgii

Neuromonitoring dla chirurgii
Tylko 72 szpitale w Polsce do tej pory mogły chwalić się posiadaniem urządzenia do neuromonitoringu, które wykorzystywane jest do zabiegów operacyjnych tarczycy. W województwie świętokrzyskim taki sprzęt jest w Kielcach i Staszowie. Teraz to specjalistyczne urządzenie mamy także w Ostrowcu. To jeden z ostatnich szpitalnych zakupów.

Neurmonitoring to urządzenie, które ułatwia bezpieczne wykonanie zabiegu usunięcia tarczycy umożliwiając precyzyjne przeprowadzenie operacji. 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Przy braku tego neuromonitoringu bardzo rzadko, ale dochodzi, do uszkodzeń nerwów krtaniowych - mówi lek. med. Dariusz Heba

O tym, że zakupione urządzenie jest bardzo przydatne, świadczą statystyki. Tylko w pierwszym tygodniu posiadania sprzętu wykonano 5 zabiegów usunięcia tarczycy, podczas gdy przez cały ubiegły rok takich operacji przeprowadzono ok. 50. 

Podczas zabiegu dokładnie lokalizujemy przebieg nerwu krtaniowego wstecznego po stronie lewej i po stronie prawej i dzięki temu nie dochodzi do powikłań z uszkodzeniem nerwów krtaniowych - mówi kierownik oddz. chirurgii lek. med. Piotr Potocki.

Zastosowanie urządzenia do neuromonitoringu ogranicza do minimum wystąpienie powikłań,  konieczność dalszych specjalistycznych konsultacji, dodatkowych zabiegów czy rehabilitacji.  

W ostatnim czasie wartość zakupionego do szpitala sprzętu, dzięki któremu podnosi się jakość leczenia i ranga placówki, wynosi ponad 700 tys. zł.  

Finansowego wsparcia w wysokości 200 tys. zł udzielił powiat ostrowiecki, dofinansowanie przekazały też stowarzyszenia i instytucje współpracujące z ostrowiecką lecznicą. Łączna wartość tegorocznych inwestycji  w sprzęt i wyposażenie ZOZ już jest wyższa o 200 tys. zł od ubiegłorocznych nakładów na takie zakupy. 

 

    

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe