Niedziela, 22.10.2017, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Pikietowali z Konstytucją w ręce

Pikietowali z Konstytucją w ręce
Przeciwko łamaniu konstytucji, zasad demokracji a także zachowaniu ostrowieckich parlamentarzystów, pikietowała w niedzielny wieczór grupa mieszkańców Ostrowca.

Powodem, który skłonił ostrowczan  do pikiety przed biurami ostrowieckich parlamentarzystów, były nie tylko ostatnie decyzje i zachowanie rządu ale przede wszystkim  zachowanie reprezentantów naszego miasta podczas głosowań w sejmie.  Ostrowczanie twierdzili, że jako wyborcy są  lekceważeni i obrażani przez polityków Prawa i Sprawiedliwości.  

Organizujemy ponadpartyjne spotkanie. Chcemy zaprotestować przeciw łamaniu konstytucji przez rządzącą partię - mówi Krzysztof Sidowski.

My musimy po prostu zaznaczać, że nie wszyscy obywatele w Ostrowcu i w Polsce są jednomyślni i popierają działania rządu a szczególnie partii rządzącej. Nie podoba nam się to, że mamy tylko dwóch przedstawicieli ostrowieckich w sejmie i senacie, którzy głosują niby w imię naszych ale nie biorą pod uwagę, że my tu jestesmy i mamy inne zdanie - Witold Leśkiewicz.

 

Ponieważ głównym zarzutem skierowanym do obecnego rządu oraz sejmowej większości jest notoryczne łamanie najważniejszego w kraju dokumentu, czyli konstytucji, podczas tej wieczornej manifestacji  rozdawano egzemplarze ustawy zasadniczej. Były w niej zaznaczone te zapisy, które przez obecne działania PiS zostały naruszone. Specjalne egzemplarze "Konstytucji dla dzieci" z podpisami uczestników pikiety postanowiono przekazać posłowi Andrzejowi Kryjowi oraz senatorowi Jarosławowi Rusieckiemu. 

Niezadowoleni z rządów Prawa i Sprawiedliwości ostrowczanie zapowiadają kontynuowanie podobnych akcji i happeningów.

 

 

    

 

 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PO
PO 9.08.2017, 13:07
KONSTYTUCJA ZE SPRZECZNYMI I KOLIDUJĄCYMI ZE SOBĄ ZAPISAMI DO KOSZA
sk
sk 9.08.2017, 10:20
Głosowałem za PIS za dobrą zmianą,aby mojej rodzinie wreszcie zaczeło się żyć lepiej. Dziś mogę powiedzieć że się nie zawiodłem bo otrzymałem podwyżkę płacy,500+ na dziecko, żona znalazła pracę i obniżono wiek emyrytalny.Dla mojej rodziny to dużo. Polityką się nie zajmuje,ale jak oglądam tv i tych ludzi broniących oszustów,sądów, polityków którzy brali udział w przekrętach mafijnych,tych którzy dziś nie zasiadają na wysokich stołkach to zastanawiam sie komu to ma służyć bo napewno nie mnie i mojej rodzinie.Większość Polaków wypowiedziała się w demokratycznych wyborach i powinno się uszanować.Osobiście uważam zgodnie z sugestią Prezydenta konstytucje powinno się zmienić
gość
gość 10.08.2017, 22:44
na pewno.. jeżeli już, to wypada znać prawidłową pisownię, poza tym jak większość Polaków? to tylko niespełna 19 proc. uprawnionych a większość to była, ale spośród tych, którzy poszli głosować ! to na pewno!!! i jeszcze, dziś przekrętów mafijnych jak to nazywasz jest na pęczki! zaczynając od ochrony prezesa za publiczną kasę, powiazań Antoniego czy ftzw. trałowania, czyli rzucania podejrzeń a potem oskarżania i zatrzymywania niewinnych jak się okazuje ludzi...a swoją drogą, to cj się lepiej, bo mamy rekordowo niskie bezrobocie, które jest efektem ogólnoświatowych trendów a nie tylko dzięki 500 plus ! a za obniżony wiek emerytalny podziękujesz jak dostaniesz głodową emeryturę i to twoje dzieci- jak będzie je stać_ wezmą cię na utrzymanie!
mamona
mamona 9.08.2017, 10:30
łatwo cię kupić
selmer
selmer 9.08.2017, 07:07
Jak PO deptało konstytucję za czasów swoich rzadów -co przyznał nawet ówczesny Trybunał Konstytucyjny - to nikt nic nie mówił , nie protestował. Wszystko było cacunia. Dziś gdy PiS przywraca w Polsce elementarną sprawiedliwość to "obrońcy Konstytucji" uaktywnili się jak po dopalaczach. Przypadek? Nie! Obecne protesty to wyreżyserowana akcja ,które j celem jest obalenie polskiego rządu na ulicy. PiS uderzył w interesy bandytów ,złodziei i łapówkarzy ,którzy przez cwierc wieku żerowali na Polsce. Wystarczy zobaczyć jak wyłudzano miliardy z vatu. Tego "obroncy" Konstytucji zauważyć nie chcą. PiS ma póki co ogromne poparcie społeczne. PiS nie robi niczego złego ,wręcz przeciwnie. Polacy to widzą. Powoduje to oczywiście frustracje tych ,którzych Polacy odsunęli od władzy. "Obrona Konstytucji" to wyimaginowany temat. Szkoda ,ze lokalna tv tak ochoczo nakręca ten teatrzyk.
nie każdy jest Kurskim
nie każdy jest Kurskim 9.08.2017, 08:30
żeby rzucać publicznie takie kalumnie o reżyserii tych spontanicznych protestów zwykłych ludzi,MUSISZ wskazać na to dowody !!
z góry odrzucam opinie KC PiS oraz TVPiS Info jako rzeczone dowody
społeczeństwo ma dość arogancji władzy i tendencyjnych programów informacyjnych i to od ponad 10 lat
Jacek
Jacek 10.08.2017, 09:58
Sam sobie udzieliłeś odpowiedzi. Arogancja i tendencyjność od ponad 10ciu lat. A zwłaszczs ostatnich 8.
n.k.j.K.
n.k.j.K. 10.08.2017, 14:24
upieram się przy dziesięciu latach - przecież od 2016 roku mamy niesamowitą propagandę rządzących,przypinających sobie wszelkie zasługi i zwalające wszelkie winy na swoich poprzedników,mówiąc hutniczym żargonem "ten sam ch. tyle że w innym opakowaniu"
jas
jas 8.08.2017, 15:16
Chyba duzo tvnu i polsatu ogladasz?
Zaniepokojony obywatel Rzeczpospolitej
Zaniepokojony obywatel Rzeczpospolitej 8.08.2017, 13:37
Przedmiotem polityki powinno być całe społeczeństwo, jego dobro, spójność, porozumienie - czy dotąd się zgadzamy? Polityka która to niszczy, dzieli społeczność na sorty
jest zła dla nas wszystkich. Dla władzy i jej wyborców też jest zła bo potem po zmianie władzy wahadło wychyli się w drugą stronę i będzie niekończąca się wendetta. Tak jest od dłuższego czasu u nas.
Część komentarzy poniżej zawiera duży ładunek emocji i nawet hejtu, że ta pikieta to na pewno była częścią jakiegoś objazdu partyjnego, że ktoś na pewno pikietującym zapłacił, że są ograniczeni w widzeniu, że żałośni i żenujący. Przecież to są właśnie przykłady postprawd, bo nikt z komentujących tego nie wie na pewno czy objazdowi, czy zapłaceni, czy ograniczeni, nie zna tych ludzi. Ten hejt do ludzi nie znanych bliżej, ale o innych poglądach jest u nas wzmacniany przez obecną politykę.
A rozkręcanie komentarzami takiego poziomu emocji jest niebezpieczne. W dawniejszych czasach
tłum o rozkręconych emocjach czasem brał osobę wskazaną przez kogoś przypadkowego za "winnego" wszystkich niedoli i niósł ją za wieś i tam wiadomo co było, bez sądu, bez sprawdzania faktów. Emocje ograniczają umysł, dlatego tak się działo. Gdy się tłum rozemocjonuje to jest tylko spragniony silnych władców, którzy "wyczyszczą brud i zrobią w końcu porządek", i pokażą gdzie te emocje i na kim rozładowywać.
Ludzie, napijcie się szklankę zimnej wody przed pisaniem niektórych komentarzy o takim charakterze. Internet to już też sfera publiczna, a w sferze publicznej ma być troska o dobro wspólne - wspólne - wszystkich ludzi wszystkich opcji i spokojna otwarta dyskusja, z widocznym wzajemnym szacunkiem, jak pokonać dzielące ludzi różnice. Aby budować wspólnie kapitał społeczny. Bez kapitału społecznego Polska będzie biedna, bo energia ludzi nie skupi się na innowacyjności i wspólnym działaniu tylko jak często w historii było na kultywowaniu podziałów, które Polskę osłabiały.
Były oczywiście różne wypaczenia za każdej władzy, za tej też, ale skupiajmy energię na budowaniu porozumienia, a nie tylko na wypaczeniach i na na obrażaniu innych ludzi. Bo nie starczy energii na budowanie porozumienia. A jest ono potrzebne, bo relanie niebezpieczne współczesne problemy są ponadnarodowe, jak zanieczyszczenie środowiska, zmiany klimatu, migracje, agresywne reżimy - tych problemów żaden naród sam nie rozwiąże, a co dopiero naród podzielony, któremu też trudno porozumieć się w takim stanie z innymi krajami aby rozwiązywać te globalne problemy. Życzę pogody ducha dla wszystkich i poprawy relacji między ludźmi w Polsce.
60+
60+ 8.08.2017, 14:07
wyraziłeś wszystko i nic
jak ten piskorz wyślizgujesz się od zajęcia stanowiska bo pewnie tobie zawsze jest dobrze i źle, jednocześnie
moim zasadniczym i jedynym zarzutem pod adresem obecnie rządzącej partii jest to,że obiecali społeczeństwu rządy zgoła inne niż ich poprzedników
a co mamy ? arogancja,nieliczenie się z głosem ludzi,szowinizm i ostatnio,kroki zmierzające do wyprowadzenia Polski z UE
ABSOLUTNIE NIE BRONIŁEM I NIE BRONIĘ RZĄDÓW PO-PSL ale zawierzyłem PiS-owi i bardzo się na nich zawiodłem
mój zawód jest szczególnie dotkliwy bo do oszustwa społeczeństwa użyto najszlachetniejszych haseł i obietnic - których nie spełnia się i które te hasła straciły wiarygodność wśród Polaków
tego już nikt nie odwróci i nie naprawi
stw
stw 8.08.2017, 11:06
Więcej obiektywizmu lokalna tv,
Demokracja ma się dobrze a Konstytucje łamano za rządów PO-PSL.
pomyśl co piszesz
pomyśl co piszesz 8.08.2017, 14:08
to znaczy ze jeśli oni robili źle to i nam wolno???!!!
Tomek
Tomek 8.08.2017, 09:12
To znak ze wybory samorządowe za pasem. "Obrońcy demokrakcji" ze swoim cyrkiem objazdowym zawitali do Ostrowca. Potraficie wymienic chociaż trzy przykłady łamania praw konstytucyjnych które spędzają wam sen z powiek ?
J0-221
J0-221 8.08.2017, 07:10
Ludzie ,którzy urządzają wraz z TV Ostrowiec nagonki na posłów PiS w "obronie" Konstytucji tak naprawdę nigdy tej Konstytucji nie czytali. Ludzie ci nie mają zielonego pojęcia o tym co się dzieje we współczesnej Polsce. Ich widzenie świata ogranicza Gazeta Wyborcza i TVN 24. Przykro mi bardzo ,że nasza lokalna telewizja TV Ostrowiec tak ochoczo bierze udział w politycznych manipulacjach. Naprawdę czuję się zawiedziony.
Marta
Marta 8.08.2017, 09:09
Nie słyszałam o jakiejkolwiek konsultacji parlamentarzystów ze swymi wyborcami,przed głosowaniem nad tak istotnymi ustawami.A ta,jak mówisz "manipulacja" jest jedyną obecnie możliwą formą wypowiedzenia się społeczeństwa gdy posłowie olewają nawet własnych wyborców...
z tej ziemi
z tej ziemi 8.08.2017, 09:03
a ty "znafco" Konstytucji z pojęciem innym niż zielone , nie jesteś zdziwiony jak ostrowieccy parlamentarzyści mechanicznie podnoszą ręce i głosują na rozkaz partii ?? i to bez najmniejszej refleksji jakie będą skutki dla przyszłych pokoleń Polek i Polaków ;
mnie bardzo dziwi,że tak ostrowiecki poseł jak i senator,nie mają najmniejszych uwag i zastrzeżeń do tego za czym głosują
gosc
gosc 7.08.2017, 23:24
Zenujacy poziom tych kandydatów na polityków.
JAcek
JAcek 7.08.2017, 22:45
Z wiekim zażenowaniem obejrzałem relacje tv Ostrowiec z tej hucpy w "obronie Konstytucji". Gdzie byliście "obrońcy" Konstytucji gdy wasi idole z PO bezczelnie ją deptali w 2015 roku??? Gdzie byliście wtedy?? Dlaczego nie nachodziliście razem z TV Ostrowiec ówczesnych posłów PO???? Jesteście ludźmi kompletnie oderwanymi od rzeczywistości. Kompletnie. PiS wygrał wybory i ciągle ma największe poparcie społeczne. W Ostrowcu szczególnie!! Ale materiał z tej akcji TV Ostrowiec dawał wrazenie ,ze Ostrowiac są przeciw swoim posłom. Klastyczna manipulacja . Jeszcze raz. Garstka oderwanych od rzeczywistości ludzi zrobiła sobie hucpę polityczną a TV Ostrowiec zrobiła wrazenie ,ze większosć Ostrowczan jest przeciw posłom PIS. Jesteście żałośni!!!!!!!!!!
biznes
biznes 7.08.2017, 22:23
czy ci ludzie otrzymali jakieś gratyfikacje za to co mówią i do czego namawiają ???????????????czy to się OPOłaci ??????????????
aleja..
aleja.. 7.08.2017, 17:55
O co chodziło tym ludziom?

Pozostałe