Prokuratura czeka na opinie ekspertów

Prokuratura czeka na opinie ekspertów
Prokuratura w Skarżysku- Kamiennej, badająca sprawę ubiegłorocznych przetargów na wywóz śmieci organizowanych przez gminę Ostrowiec Św., czeka na opinie ekspertów ds. informatyki oraz zajmujących się zamówieniami publicznymi. Dopiero po tych ekspertyzach będą podjęte decyzje dotyczące dochodzenia, które ma wyjaśnić czy doszło do nieprawidłowości w przebiegu tych przetargów.

Jak nas poinformowała wiceszefowa skarżyskiej prokuratory Małgorzata Gicewicz, prowadzone od jesieni ubiegłego roku dochodzenie zostało w maju zawieszone. Po zbadaniu dostępnej dokumentacji oraz przesłuchaniach, prokurator prowadzący sprawę uznał, że do pełnego rozeznania potrzebne będą także opinie ekspertów. Dlatego zwrócono się o wydanie ekspertyz przez biegłego, który sprawdzi zarekwirowany przez policję sprzęt informatyczny należący do ostrowieckiego Urzędu Miasta. Druga ekspertyza ma pochodzić od specjalisty zajmującego się zamówieniami publicznymi. Dopiero po otrzymaniu tych opinii, a to może potrwać kilka miesięcy, może być podjęta decyzja dotycząca rozstrzygnięć tego śledztwa. 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku Wydział do spraw walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji zawiadomił, że prowadzi czynności sprawdzające czy mogło dojść do złamania prawa podczas przetargów na odbiór odpadów organizowanych przez gminę Ostrowiec Św. W ubiegłym roku gmina kilkakrotnie ogłaszała przetarg na świadczenie takich usług, unieważniając wcześniejsze przetargi i przedłużając poprzednią umowę. Funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko dokumentację ale także komputery w Urzędzie Miasta. Niedługo potem prezydent rozwiązał wydział zajmujący się gospodarką odpadami. 

 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekawy
ciekawy 4.08.2017, 22:34
Czy nie za długi okres oczekiwania na decyzje prokuratury?

Pozostałe