Wakacyjne porady dla kierowców

 Wakacyjne porady dla kierowców
Jazda samochodem w czasie, kiedy żar z się leje z nieba i topi asfalt sprawia, że jesteśmy rozdrażnieni, wydłuża się nasz czas reakcji, a co za tym idzie rośnie ryzyko wypadków drogowych. Dlatego warto przygotować się na każdą podróż, nie tylko tą wakacyjną.

Kierowco zanim wyruszysz w podróż, sprawdź stan techniczny auta. Wybierając się w dalszą trasę, powinieneś przede wszystkim wypocząć. Policja proponuje wyjazd  w dzień, a nie w nocy oraz wybieranie trasy, która jest bardziej uczęszczana, bo w razie przykrych sytuacji będzie można liczyć na innych. W czasie jazdy należy róbić częste przerwy na odpoczynek, gimnastykę i przewietrzenie auta. arto zaopatrzeć się w specjalne dla kierowców okulary przeciwsłoneczne.

Kierowco przerwijmy jazdę natychmiast, jeśli poczujesz znużenie i senność. Broń się przed zmęczeniem wszelkimi możliwymi sposobami. Najprostszym sposobem jest wykonać kilka  ćwiczeń, które można zrobić zawsze i wszędzie,  tj. skręty głowy, skłony w tył, krzyżowanie rąk za plecami, wymachy rąk, skłony tułowia. Powtarzanie tych ćwiczeń z pewnością przyniosie ulgę. Nie usuwaj zmęczenia pijąc napoje energetyczne, lepiej będzie rzeczywiście odpocząć.

Wiele osób traci czujność będąc blisko celu podróży i wówczas często  dochodzi do przykrych zdarzeń. Cierpliwość- to słowo najczęściej powtarzajcie w czasie podróży. Wszak jedziecie na odpoczynek, który ma kojarzyć się  z miłymi wspomnieniami.

Źródło: KWP w Kielcach

 

Joanna Wyrębkiewicz-Niekłań
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe