Podsumowanie świętokrzyskiej akcji "Prędkość"

Podsumowanie świętokrzyskiej akcji "Prędkość"
1090 ujawnionych przekroczeń prędkości, 41 zatrzymane prawa jazdy oraz ponad 2500 skontrolowanych pojazdów. To efekty trzydniowych działań świętokrzyskich policjantów, który wzięli udział w akcji pn. „Prędkość”. Miała ona na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego ,,piratów drogowych’’ zminimalizowanie liczby zdarzeń, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Działania pn. „Prędkość” rozpoczęły się w miniony piątek o godzinie 6:00, a zakończyły się wczoraj o godzinie 22:00. W tym czasie funkcjonariusze z Wydziałów Ruchu Drogowego ze wszystkich policyjnych jednostek województwa świętokrzyskiego zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy prowadzili pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamali obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań były wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

W trzydniowe działania zostało zaangażowanych blisko 400 funkcjonariuszy drogówki, którzy skontrolowali ponad 2523 pojazdów. Mundurowi podczas przeprowadzonych czynności ujawnili łącznie 1090 przekroczeń prędkości oraz zatrzymali 41 prawa jazdy kierującym pojazdami za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypomina również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

 

Źródło: KWP w Kielcach 

 

 

 

 

Joanna Wyrębkiewicz-Niekłań
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe