Kiedy człowiek był tylko numerem

Kiedy człowiek był tylko numerem
"Kiedy człowiek był tylko numerem. Obywatele polscy w niemieckich obozach jenieckich, koncentracyjnych oraz obozach zagłady w okresie II wojny światowej." Pod takim tytułem odbywał się rozstrzygnięty, 12 czerwca, konkurs zorganizowany przez Delegaturę IPN oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie z LO nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św.

Jan Klimek i Zbigniew Lisowski byli więźniami obozów koncentracyjnych. To właśnie o ich losach uczniowie z LO nr I im. St. Staszica w Ostrowcu Św. napisali pracę oraz nakręcili film. 

SMS
SMS
SMS

W ramach konkursu uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego, przygotowali prace, które mogły dotyczyć osób, miejsc lub zdarzeń związanych z obywatelami polskimi w niemieckich obozach jenieckich, koncentracyjnych lub obozach zagłady.

W konkursie udział wzięło 12 szkół z całego województwa. Wśród finalistów znaleźli się także uczniowie z LO nr I im. St. Staszica: Klaudia Siemieniuch,  Wiktoria Adaś i Wiktor Filipowski. 

Finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe oraz trzydniową wycieczkę do Berlina, na którą pojadą w październiku.  

 

Joanna Wyrębkiewicz-Niekłań
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

an
an 19.06.2017, 19:11
Dla uzupełnienia informacji - to nie jedyni finaliści z Ostrowca. Wśród nagrodzonych jest także Julia Szafrańska z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.

Pozostałe