Sobota, 16.12.2017, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Pływacy Barakudy wygrywają w Ostrowcu Św.

Pływacy Barakudy wygrywają w Ostrowcu Św.
W miniony weekend 283 zawodników i zawodniczek z 40 klubów okręgów łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego rywalizowało na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Św. w ramach zawodów II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 13 lat.

Zawody skończyły się dużym sukcesem młodych pływaków Barakudy Starachowice, którzy okazali się bezkonkurencyjni na Pływalni Rawszczyzna, a w (jeszcze) nieoficjalnym zestawieniu najlepszych klubów w kraju zajęli drugie miejsce.

Mistrzowskie zawody dla 13-latków dzielone są na trzy ośrodki (Ostrowiec Św., Gorzów Wlkp. i Bochnia), a później sumowane z wynikami osiągniętymi w marcu w zawodach I rundy i porównywane. Na podstawie takiego zestawienia wyłania się najlepsze kluby w Polsce. Już po I rundzie najwyżej z klubów okręgu świętokrzyskiego w rankingu krajowym plasowali się pływacy Barakudy Starachowice, zajmując drugie miejsce, z realnymi szansami na końcowy triumf. Po trzech miesiącach od zawodów I rundy niewiele się zmieniło, przynajmniej w ścisłej czołówce. Ponownie największą ilość punktów zgromadzili na swoim koncie pływacy PS-63 Bydgoszcz, rywalizujący w miniony weekend w Gorzowie Wlkp. Ponownie wyprzedzili w tej korespondencyjnej walce Barakudę Starachowice.

Indywidualnie najlepszymi wynikami w Ostrowcu Św. mogą pochwalić się  Wiktoria Guść z UKS Delfin Piotrków Trybunalski, która wygrywała w czterech swoich startach oraz Filip Kosiński z Olimpijczyka Suwałki, który triumfował 3-krotnie, a dwa razy (100m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym) poprawiał nieoficjalne rekordy Polski (PZP nie notuje oficjalnych tabel rekordów dla 13-latków). Z pływaków okręgu świętokrzyskiego z najlepszej strony pokazała się Julia Ofman. Pływaczka Barakudy Starachowice dwa razy stawała na podium, a pięciokrotnie biła rekordy okręgu.

Pływacy Barakudy Starachowice byli jedynymi przedstawicielami Okręgu Świętokrzyskiego w zawodach II rundy. Pozostałe kluby, w tym gospodarz – KSZO Ostrowiec Św., podczas zawodów I rundy nie wypełniły warunku wystawienia minimum czteroosobowej drużyny.

Źródło: MOSiR Ostrowiec Świętokrzyski 

 

Paulina Kopeć
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe