Podziel się sobą!

Podziel się sobą!
Każdego roku na krajowej liście oczekujących na przeszczep znajduje się ponad 2000 osób z czego wykonywane jest tylko blisko 1400 operacji rocznie. Dla oczekujących na przeszczep znalezienie dawcy to szansa na nowe życie - właśnie z takim przesłaniem w rajd rowerowy po Polsce wyruszyli Organiści - fundacja, która promuje świadome dawstwo organów. Wczoraj o swoich historiach opowiadali w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Fundacja im. Bartka Kruczkowskiego "ORGANIŚCI" powstała po śmierci jej patrona - przyjaciela, brata i syna. Dzięki odwadze i przytomności jego rodziny, Bartek był w stanie nie tylko ofiarować dar życia 6 osobom, ale też przypomnieć nam o tym jak ważna jest rozmowa i wiedza na temat przeszczepiania narządów. W wielu przypadkach szybka decyzja może decydować o ocaleniu czyjegoś życia.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Inspiracją do działalności jest niechętny stosunek społeczeństwa do kwestii przeszczepiania narządów jak i mity na temat transplantologii.

Jako Fundacja wierzymy, że przyczyną nieufności jest często brak wiedzy czy poczucie, że temat ten nas nie dotyczy. Naszą misją jest upowszechnianie wiedzy o transplantacji i prawie dotyczącym dawstwa organów po śmierci i za życia, wsparcie dla osób oczekujących na transplantację jak również wsparcie dla rodzin dawców. Mamy nadzieję, że nasze działania, a także informacje zamieszczone na tej stronie, skłonią więcej osób do podjęcia świadomej woli przekazania po śmierci swoich organów do transplantacji jak i zarejestrowania się jako dawcy szpiku czy krwi - mówią członkowie Fundacji.

 

 

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe