Świętokrzyskie: Łapki na kierownicę

Świętokrzyskie: Łapki na kierownicę
14 czerwca ruszyła ogólnopolska kampania pod hasłem ,, Łapki na kierownicę’’. Na terenie garnizonu świętokrzyskiego do 25 czerwca policjanci będą sprawdzać oraz edukować kierujących wręczając materiały profilaktyczne, dotyczące zagrożeń wynikających z używania telefonów komórkowych podczas jazdy.

Za pośrednictwem środków masowego przekazu oraz podczas codziennej służby, mundurowi będą przypominać kierującym, którzy korzystają z telefonów podczas jazdy o zagrożeniach jakie mogą spowodować swoim nie przemyślanym zachowaniem. W trakcie ujawnienia nieprawidłowego korzystania z telefonu podczas kierowania pojazdem, możemy spodziewać się 200 złotowego mandatu oraz 5 punktów karnych. Dodatkowo kierujący otrzymają ulotkę z której będą mogli dowiedzieć się jakie zagrożenia powoduje rozproszenie kierującego w trakcie używania telefonu. 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA


W ubiegłym roku na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci w ponad 1500 przypadkach ujawnili naruszenie takiego przepisu, co skutkowało mandatem karnym bądź wnioskiem do sądu.  Od początku tego roku liczba kierujących którzy nie stosują się do zakazu używania telefonów komórkowych podczas jazdy to już ponad 700 przypadków. 
 

Źródło: KWP Kielce

 

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe