Czystki w klubie PiS

Czystki w klubie PiS
Dwójka miejskich radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości, którzy zagłosowali za udzieleniem absolutorium prezydenta oraz przyjęciem sprawozdania z jego ubiegłorocznej działalności, zostało wyrzuconych z klubu. W ten sposób opozycyjnie w radzie miasta klub PiS liczy jedynie 4 radnych.

Po zaskakującym dla niektórych zachowaniu opozycyjnych radnych Małgorzaty Krysy i Włodzimierza Sajdy, którzy zagłosowali jak samorządowcy popierający prezydenta, na posiedzeniu klubu  Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzję o ich wykluczeniu. Okazało się, że taki wniosek nie zaskoczył radnej Małgorzaty Krysy.    

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Według nieoficjalnych informacji, pretekstem do przegłosowania wniosku o  wyrzucenie z klubu PiS dwójki radnych, była sugestia radnego Włodzimierza Sajdy. To on w rozmowie najpierw zasugerował a potem miał podtrzymać wniosek o samowyrzucenie się z szeregów tego klubu. Wyrzucona radna, twierdzi, że nie było dyskusji ani zachęt do pozostania w szeregach opozycji.

Małgorzata Krysa tłumaczy, że nie popierając uchwały pozytywnie oceniające działalność prezydenta Ostrowca Św., postąpiła  zgodnie ze swoim sumieniem. Poza tym widząc skutki pracy prezydenta, nie mogłaby zagłosować przeciwko lub wstrzymać się od głosu. A tylko taki scenariusz przewidywały ustalenia klubu miejskich radnych  PiS. 

Radna twierdzi, że choć bliskie są jej ideały prawicy, to w tym przypadku nie mogła postąpić inaczej.  Nie zamierza na razie wstępować do klubu prezydenckiego a w swojej dalszej pracy chce kierować się własnymi przekonaniami.  

Niestety, drugi z wykluczonych radny Włodzimierz Sajda nie znalazł czasu na rozmowę z nami. Natomiast Dariusz Kaszuba,  szef klubu PiS w radzie Ostrowca Św. odmówił komentarza  do czasu powstania oficjalnego protokołu. Dodajmy, że obydwoje radni nie są członkami tej partii, startowali jedynie z list Prawa i Sprawiedliwości. 
 


   

     

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ciemniak
ciemniak 15.06.2017, 23:02
Zapytajcie tą panią czy jej siostra jest zadowolona z pracy. Niech ta Pani wsadzi sobie w buty swoją "prawicowość" i odpowie, kiedy teraz wspólnie z radnym Stelmasikiem wybiera się na lewacki "Czarny Proces", czy wspólnie z Rendudą-Dudek będzie składać wieńce w dniu wkroczenie Sowietów do Ostrowca.
zaskoczony
zaskoczony 14.06.2017, 17:43
Nie wiem gdzie p.radna widzi zmiany bo ja ich nie zauważam.Pojawianie się w klubach seniora czy imprezach disco polowych to żadna inwestycja która przynosić będzie korzyści dla mieszkańców.Budki na rynku,kwiaty w doniczkach czy przygotowanie gruntów pod inwestycje to nie znaczy że ludzie będą mieli pracę.Z całym szacunkiem ale ja tego nie kupuję.Oszczędności budżetowe napewno nie wynikają z dobrego zarządzania.

Pozostałe