Sandomierz prekursorem kreatywnej nauki o ruchu drogowym

Sandomierz prekursorem kreatywnej nauki o ruchu drogowym
Jak efektywnie przygotować dzieci do egzaminu na kartę rowerową? Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu jako pierwsi w Polsce mogą w nietypowy sposób poznać zasady panujące na drodze. Wszystko dzięki interaktywnej podłodze i zestawowi gier, które pomagają przygotować uczniów klas IV do egzaminu. Nauka w formie zabawy sprawia, że dzieci skutecznie utrwalają zdobytą wiedzę, a dzięki temu będą bezpiecznie poruszać się po drogach.

Z uwagi na rosnące temperatury, na drogach można spotkać coraz większą liczbę rowerzystów. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, ich liczba jeszcze wzrośnie. Jak skutecznie przygotować uczniów szkoły podstawowej do pierwszej rowerowej przygody i dołączenia do społeczności użytkowników jednośladów?

Szkoła Podstawowa nr 3 w Sandomierzu jest pierwszą placówką w Polsce, która postawiła na kreatywny rozwój i wykorzystała do nauki o ruchu drogowym innowacyjną podłogę interaktywną Magiczny Dywan wraz z pakietem gier „Zasady Ruchu Drogowego”.

W pakiecie taniej
W pakiecie taniej
W pakiecie taniej

Nowe technologie nie są nam obce i jesteśmy świadomi ich pozytywnego wpływu na rozwój najmłodszych. Zrobiliśmy to w trosce o jakość nauki dzieci uczących się w naszej placówce. Dokładamy wszelkich starań, żeby przygotować naszych uczniów do podejmowania mądrych decyzji na drogach. Taka jest rola placówki edukacyjnej, którą chcemy dobrze wypełnia i wierzymy, że inwestycja w Magiczny Dywan zwróci się w postaci bezpiecznych uczestników ruchu drogowego– skomentował Grzegorz Socha, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu.Zestaw gier, w który zainwestowała szkoła, składa się z czterech quizów. W pierwszym z nich „Znaki drogowe” uczestnicy zabawy muszą wskazywać na odpowiednie znaki drogowe, w drugim „Karuzela pytań” losuje się pytanie, a następnie trzeba wskazać prawidłową odpowiedź, w trzecim „Ruch drogowy” odgrywa się mecz piłki nożnej – im szybciej dziecko odpowie na pytanie, tym szybciej piłka trafi do bramki. Z kolei w ostatnim quizie „Statki” celem jest zatopienie statku przeciwnika – trzeba wskazać stopień trudności pytania, a następnie udzielić na nie odpowiedzi. Zestawy nie mają żadnych ograniczeń liczbowych uczestników, dlatego do zabawy mogą włączyć wszystkie chętne dzieci. – Pakiet „Zasady Ruchu Drogowego” został stworzony z myślą o przygotowaniu najmłodszych do uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzięki temu, że składa się z gier, dzieciom łatwiej jest przyswoić wiedzę kryjącą się quizach, a do zabawy włączają się z przyjemnością – wyjaśnia Piotr Treszczotko, wiceprezes firmy Funtronic, polskiego producenta i dystrybutora Magicznego Dywanu.


Uczniowie klas IV w SP nr 3 w Sandomierzu mają szansę na nietypowe i skuteczne poznanie przepisów ruchu drogowego. Dzięki nauce przez zabawę dzieci w sposób automatyczny i trwały przyswajają wiedzę, która w przyszłości okaże się niezbędna. Inwestycja sandomierskiej szkoły jest dobrym początkiem wykorzystywania kreatywnych rozwiązań do celów edukacyjnych. Nauka nie musi być nudna, a powyższy przykład jest tego najlepszym dowodem. 

 


 

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe