Większość radnych za absolutorium dla prezydenta Ostrowca

Większość radnych za absolutorium dla prezydenta Ostrowca
Przeważającą większością 18 głosów, prezydent Ostrowca Św. uzyskał absolutorium, czyli pozytywne podsumowanie ubiegłorocznej działalności. Od głosu wstrzymało się 4 radnych PiS.

Opis swojej ubiegłorocznej działalności, prezydent Ostrowca Św. zaczął od wyliczania sukcesów. A tym na pewno była rekordowa jak na Ostrowiec Św. nadwyżka budżetowa w wysokości ponad 20 mln zł. Jak się okazuje, pieniądze w zasadzie już zostały rozdysponowane. Prawie 6 mln zł pochłonie pierwszy etap odbudowy otwartych basenów, 1,7 mln zł zadaszenie amfiteatru, będzie też wcześniejsza spłata części kredytów.  

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Tak dobry wynik finansowy miasta, to według prezydenta nie tylko właściwy sposób zarządzania miastem, polityka kadrowa ale także zamrożenie podatków  i oczywiście większe wpływy z podatków PIT, co oznacza większe dochody mieszkańców.    

Klub radnych Jarosława Górczyńskiego w samych  superlatywach podsumował pracę prezydenta. Argumenty jakich używali  były podobne do tych, które wcześniej przedstawił Jarosław Górczyński.    

Opozycyjni radni usiłowali przywrócić zwyczajową kolejność rozpatrywania wniosku o absolutorium, czyli możliwość zadawania pytań przed opiniami klubów. Kiedy przewodnicząca na to się nie zgodziła, szef klubu PiS wyliczył zarzuty, jakie opozycja ma wobec pracy prezydenta.  Mówili o niepewnej sytuacji MEC, braku inwestycji w MPK czy zmniejszenie  kapitału w ARL. Na to replikowali radni klubu prezydenta, dziękując i wychwalając jego zasługi i oddanie dla spraw miasta.

W dyskusji padały jeszcze pytania o koszty wyjazdu do USA, odszkodowania dla spółdzielni mieszkaniowych czy polityczne zlecenia dotyczące krytykowania działań prezydenta. W efekcie za pozytywnym rozliczeniem prezydenta  Ostrowca Św. zagłosowało 18 radnych, w tym dwoje radnych oficjalnie należących do opozycji. Wstrzymało się 4 radnych z opozycyjnego klubu PiS.  

 

  
 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe