Celsa Huta Ostrowiec chwali się innowacyjnością

Celsa Huta Ostrowiec chwali się innowacyjnością
O nowych rozwiązaniach technicznych, planach produkcyjnych ale i dotychczasowych osiągnięciach, zwłaszcza współpracy z naukowcami, rozmawiano podczas 3. już spotkania zorganizowanego przez Celsa Huta Ostrowiec. Konferencji towarzyszył pokaz wytopu żelaza w dymarkach, popularnych zwłaszcza w regionie świętokrzyskim.

4 tysiące lat temu wytop żelaza był pracochłonny, długotrwały a jego efektem były zanieczyszczone żużlem niewielkie bryły metalu. Dziś choć praca hutników nadal wiąże się z olbrzymim wysiłkiem, to postęp techniczny zmienił jej oblicze. Obecnie w ostrowieckiej hucie roczna produkcja wynosi ponad milion ton stali a wprowadzane  innowacje technologiczne mogą być przekładem dla innych zakładów tego  typu.  

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

I właśnie o wprowadzanych  innowacjach technologicznych, osiągnięciach ale i planach na przyszłość, rozmawiano w gronie specjalistów branży hutniczej zaproszonych z całej Europy właśnie do Ostrowca Św. O tym, że Celsa Huta Ostrowiec ciągle się rozwija świadczą ostatnie osiągnięcia, unijne granty na realizację aż 6 projektów związanych  z wprowadzaniem nowych udoskonaleń technicznych. 

W 3. konferencji uczestniczyli naukowcy z AGH oraz przedstawiciele koncernów metalurgicznych m.in. z Włoch, Anglii czy Niemiec. 

 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe