Seniorzy cieszyli się życiem

Seniorzy cieszyli się życiem
Ostrowieccy seniorzy pokazali młodszym pokoleniom jak można cieszyć się z życia i czerpać z niego pełnymi garściami. Przez dwa dni, seniorzy mieli bowiem swoje święto, czyli Ostrowieckie Senioralia, podczas których nie zabrakło wykładów ale przede wszystkim świetnej zabawy.

To właśnie dzięki zajęciom Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizowanym dla seniorów można rozwijać talenty czy spełniać swoje marzenia. Po roku pracy na wykładach czy kołach zainteresowań, "Senioralia" są okazją do pokazania jak aktywnie i pożytecznie można spędzać czas poza pracą zawodową. "Senioralia" są afirmacją tego okresu życia. 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Po sobotnich wykładach, w niedzielę seniorzy pokazali mieszkańcom Ostrowca Św. jakie pomysły realizują w swoim życiu. Po spotkaniu na Rynku, gdzie nastąpiło przypomnienie tragicznych wydarzeń z okresu II wojny światowej, seniorzy w kolorowym pochodzie przemaszerowali do Parku Miejskiego. Tu poza słowami uznania dla ich aktywności, od władz miasta spotkała ich słodka niespodzianka. Potem był koncert, w którym występowali nie tylko seniorzy ale i młodsze pokolenia ostrowczan, prezentując  na scenie niemal wszystkie gatunki muzyczne.      

 


 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janusz
Janusz 19.06.2017, 14:29
Jako emeryt od 2003 roku,najbardziej cenię sobie spokój i brak przymusu do uczestnictwa w czymkolwiek.Początkowo przymierzałem się do UTW ale obserwując uważnie jego działalność jak i skład personalny ostrowieckiego oddziału , dałem sobie spokój.Spokój , tak bardzo cenny na emeryturze.
Swoje zaniedbane osobiste pasje realizuję teraz według własnego porządku,harmonogramu jak i terminarza,bez potrzeby ingerencji i nadzoru kogokolwiek.Po prostu dla własnej nieprzymuszonej przyjemności.A na widzach, moich sporych osiągnięć,wcale mi nie zależy.

Pozostałe