Środa, 21.02.2018, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Spółdzielnia mieszkaniowa sięga po unijne dotacje

Spółdzielnia mieszkaniowa sięga po unijne dotacje
3,8 mln zł może otrzymać ostrowiecka spółdzielnia mieszkaniowa "Krzemionki" w ramach unijnych dotacji. Za te pieniądze na terach należących do spółdzielni mają powstać nowe miejsca do parkowania, place zabaw i siłownie a kilka bloków ma być docieplonych. To jedyna w mieście i jedna z niewielu w regionie spółdzielni mieszkaniowych, sięgających po finansowe wsparcie z unijnych środków.

Władze spółdzielni Krzemionki od kilku lat zapewniały, że będą starały się o pozyskiwanie środków unijnych. Teraz okazało się, że spółdzielnia ma szansę na zdobycie rekordowej kwoty na dwa zadania. Jedno będzie dotyczyło przebudowy terenów wokół bloków a drugie bardzo kosztownego docieplenia wieżowców. 

Pierwsze zadanie, wycenione na 800 tysięcy zł  będzie realizowane wspólnie z ostrowieckim samorządem, który obejmuje rewitalizację niektórych rejonów miasta. Wśród nich uwzględniono także teren osiedla Rosochy, gdzie po raz pierwszy od chwili powstania tego osiedla pojawią się miejsca do rekreacji czy legalne  parkingi z  energooszczędnym, bo fotowoltaicznym oświetleniem. Wyremontowany ma być także parking przy należącym do tej spółdzielni bloku w os. Ogrody. 

Kolejne zadanie, warte 3 mln zł obejmujące docieplenie wieżowców w osiedlu Rosochy ma szansę na sfinansowanie z następnego unijnego programu, zaadresowanego jedynie do 3 miast naszego regionu, czyli Ostrowca Św., Starachowic i Skarżyska Kamiennej. Ale władze spółdzielni Krzemionki liczą na pozyskanie kolejnych dotacji.  Efekty tych starań, czyli rewitalizacja osiedla Rosochy powinna być widoczna jeszcze w tym roku. 

 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe