CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Reforma szkolnictwa zawodowego

  • 22.03.2017, 12:53 (aktualizacja 22.03.2017 17:44)
Reforma szkolnictwa zawodowego
Podziel się:
Oceń:
O tym jak będzie wyglądało szkolnictwo zawodowe po reformie oświaty ze świętokrzyskim kuratorem oświaty w Ostrowcu rozmawiali dyrektorzy takich placówek z powiatów ostrowieckiego, starachowickiego i skarżyskiego. Szefowie szkół zawodowych dzielili się spostrzeżeniami i uwagami na temat dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy.

Najważniejszym celem stawianym przez takie szkoły, będzie reagowanie na potrzeby pracodawców, czyli uczenie zawodów gwarantujących pracę. Taki model od lat z sukcesem  udaje się prowadzić w ostrowieckim Zespole Szkół Zawodowych  nr 3. 

O tym, że obecnie szkolnictwo zawodowe nie spełnia oczekiwań rynku pracy dowodzą statystyki urzędów pracy. W Ostrowcu Św. największe szanse na zatrudnienie mają kierowcy czy mechanicy, a więc osoby z wykształceniem zawodowym.

Dyrektorzy szkół zawodowych przyznają, że  niechęć do nauki w szkole zawodowej może wynikać z obaw związanych z poziomem edukacji w takiej szkole. O edukację zawodową  szybko reagującą  na potrzeby rynku pracy, zabiegają zwłaszcza pracodawcy. To właśnie wprowadzana od września reformy oświaty ma zmienić model nauczania zawodowego. A wszystko po to, by elastycznie reagować na oczekiwania pracodawców.

Zapowiadana reformy oświaty mówi o przywróceniu w takich placówkach cyklu nauki do 3 lub 5 lat.  Zmianie mają ulec też nazwy szkół, zamiast zawodowych będą szkoły branżowe.

 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe