W gościnnych progach DPS-u

  • 9.07.2018, 15:08 (aktualizacja 10.07.2018 16:01)
  • Artur Sitarski
W gościnnych progach DPS-u
​​​​​​​Do świadomości społecznej przeniknął fakt, że jesień życia nieodłącznie wiąże się z samotnością. A przecież seniorzy nie są skazani na siedzenie w czterech ścianach. Po raz kolejny podopieczni Domów Pomocy Społecznej udowodnili, że na zabawę i integrację zawsze jest czas.

Wśród zieleni i wspólnie z zaproszonymi gośćmi z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej z Kałkowa, Brodów Iłżeckich i os. Słonecznego w Ostrowcu bawili się mieszkańcy DPS z ul. Grabowieckiej. Integracji sprzyjała piękna wakacyjna pogoda, którą wszyscy chcieli wykorzystać, aby jak najwięcej czasu spędzić na świeżym powietrzu. 

Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu

Imprezy integracyjne cieszą się zainteresowaniem. Dają możliwość spędzenia miłych chwil w towarzystwie znajomych i opiekunów. Do wspólnej zabawy nie trzeba nikogo namawiać. Mieszkańcy chcą się bawić. Integracja i dobra zabawa to nie jedyne cele, jakie przyświecają organizacji tego typu imprez. Ważnym elementem jest terapia. Udział we wspólnych zabawach uczy relacji społecznych i wzajemnych zachowań w różnych sytuacjach. Wspólnie z mieszkańcami bawiła się Daisy, która jest wykorzystywana w dogoterapii.

Tegoroczne wakacje zapowiadają się gorąco i aktywnie. Dyrekcja i pracownicy wraz z podopiecznymi ostrowieckich Domów Pomocy Społecznej planują kolejne imprezy w swoich ogrodach.

 

 

 

 

 

 

 

Artur Sitarski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe