Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2017

start 11.11 godz. 09:00

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św.

koniec 11.11 godz. 14:00

Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Impreza odbędzie się 11 listopada. Do wyboru jest bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów lub marsz nordic walking na dystansie 5 kilometrów. Odbędą się też biegi dla dzieci i młodzieży. 

Najnowsza historia Ostrowieckich Biegów Niepodległości sięga 2013 roku. Pierwsze dwie edycje odbyły się na terenie Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W kolejnych dwóch „centrum dowodzenia” zostało przeniesione na drugą stronę ulicy Mickiewicza, pod Pływalnię Rawszczyzna. To tam w 2015 i 2016 roku rozpoczynał się i kończył uliczny bieg na dystansie 10 kilometrów. W tym roku zmiany będą jeszcze większe, a start i meta zaplanowana została na płycie Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej 11. Zlokalizowana obok nowoczesna Hala Sportowo – Widowiskowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji posłuży za zaplecze imprezy (biuro zawodów, szatnie, miejsce ceremonii dekoracji, itp.).

Biegiem i marszem

Wzorem ubiegłym lat głównym wydarzeniem imprezy będzie uliczny bieg na dystansie 10 kilometrów (limit uczestników – 400 osób, minimalny wiek – 16 lat). Równolegle – na tą samą trasę – ruszą amatorzy marszów nordic walking (limit uczestników – 100 osób, minimalny wiek – 14 lat). Piechurzy z kijkami będą mieli jednak do pokonania połowę dystansu (5 kilometrów). Start i meta biegu głównego orasz marszu nordic walking zlokalizowane zostaną na płycie Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO. Szczegółowa trasa, biegnąca ulicami Ostrowca Świętokrzyskiego, opublikowana zostanie po dokonaniu uzgodnień z zarządcami dróg – najpóźniej na miesiąc przed imprezą.

Udział w obu ulicznych konkurencjach obwarowany został opłatą startową. Do końca września wynosi ona tylko 30 złotych. Później będzie rosła – do poziomu 40 złotych (do dnia 9 listopada) i 50 złotych (w dniu zawodów). Uczestnicy biegu głównego oraz marszu nordic walking będą mogli liczyć na atrakcyjny pakiet startowy, w skład którego tradycyjnie będzie wchodzić m.in. okolicznościowa koszulka. Na mecie wszyscy otrzymają pamiątkowy medal.

Cenne nagrody

Wzorem największych biegów ulicznych w Ostrowcu Świętokrzyskim na najlepszych w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów czekać będą nagrody finansowe. Zwycięzcy w kategoriach generalnych mężczyzn i kobiet zgarną po 700 złotych. Kolejne miejsca na podium w najważniejszych klasyfikacjach warte będą 500 i 400 złotych. W klasyfikacjach wiekowych (pięciu męskich oraz trzech kobiecych) będzie można wygrać odpowiednio 300, 200 i 100 złotych.

O miano najlepszej szkoły

Jak co roku odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja najmłodszych podzielona zostanie na 14 biegów, począwszy od biegów dla gimnazjalistów (800 metrów), a skończywszy na biegach dla przedszkolaków (150 metrów). Trasy tych biegów wytyczone zostaną na terenie Zespołu Obiektów Sportowych KSZO - wokół i na stadionie. Zapisy grupowe prowadzone będę za pośrednictwem szkół, natomiast indywidualne w dniu imprezy w biurze zawodów.

Tak jak w minionych latach prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa szkół prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski. Nagrodzone zostaną po trzy najlepsze w kategorii na najliczniejszy udział w biegach oraz na największy udział uczniów szkoły w stosunku do liczby uczniów danej szkoły.

Podziel się:

Zdjęcia (2)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.